رنگ کاری مبلمان تهران

رنگ کاری مبلمان و سرویس‌های چوبی در حال حاضر بسیار مورد توجه قرار گرفته است. رنگ‌کاری خصوصاً بعد از تعمیر مبل از جمله موضوعات بسیار مهمی است که تأثیر آن را در بین دیگر وسایل نمی‌توان در طراحی داخلی نادیده گرفت. اهمیت و تأثیر اساسی رنگ بر روحیه انسان ثابت شده است. بهتر است برای جلوگیری از اتلاف هزینه بابت خرید مبلمان جدید نسبت به رنگ‌کاری آن توجه بیشتری نشان دهید.

قیمت رنگ کاری مبل

سؤال اکثر کاربران این است که رنگ کاری مبلمان چه مقدار هزینه می‌طلبد؟
اگر رنگ قبلی مبلمان به تراشیدن نیاز داشته باشد، قطعاً قیمت برآورد شده بسیار متفاوت است. اینکه رنگ قبلی و رنگ فعلی چه نوع رنگی است، اینکه مبلمان شما به چند نوع رنگ نیاز دارد و همچنین نیاز به رنگ پوششی را می‌توان جزء فاکتورهای اصلی برای برآورد قیمت رنگ‌کاری مبلمان در نظر گرفت. حال اگر به عوامل عمومی نگاهی بیندازیم، اندازه و ابعاد مبلمان، کیفیت و نوع رنگ، مهارت رنگ‌کار، خام بودن و یا آسیب سطح چوب همگی جزء عوامل عمومی برای رنگ‌کاری انواع مبلمان به شمار می‌آیند.

چه نوع مبلی قابلیت رنگکاری دارد؟

رنگ مبلمان قطعاً یکی از موارد کلیدی برای زیبایی هرچه بیشتر مبلمان است. کاملاً مشخص است که شما اگر هزینه‌ای را برای خرید مبلمان جدید کنار بگذارید، هزینه بالایی خواهد بود. به همین دلیل رنگ کاری مبلمان می‌تواند مقرون به صرفه‌ترین روش باشد. انواع مبلمان استیل و کلاسیک قابلیت رنگ مجدد را دارند. البته مبلمان راحتی هم به راحتی قابلیت رنگ مجدد را نشان می‌دهند، اما بسیار کمتر این نوع مبلمان را می‌توان برای این کار مشاهده کرد. در مبلمان‌ سلطنتی و البته کلاسیک که تاب و طرح چوب آن‌ها مشخص است، قطعاً رنگ‌آمیزی مبل بیشتر به چشم می‌آید.

انواع رنگکاری

حتی رنگ کاری مبلمان هم انواع خاص خود را دارد. رنگ پاششی و رنگ پوششی هرکدام به شکلی مورد استفاده قرار می‌گیرند. رنگ‌کاری که از طریق پیستوله انجام پذیرد، رنگ پاششی نام دارد که با جدا کردن رویه مبل به سادگی می‌توانید از این نوع رنگ‌کاری استفاده کنید. رنگ پوششی اما زیبایی بسیار بیشتری را به نمایش می‌گذارد. هزینه رنگ پوششی نسبت به رنگ پاششی نیز بیشتر است. در حال حاضر رنگ‌های تک جزئی و چند جزئی بسیار مورد استقبال قرار می‌گیرند. اگر به دنبال کیفیت بالاتر هستید، قاعدتاً رنگ‌های تک جزئی مناسب‌تر هستند. رنگ‌های چند جزئی به هیچ عنوان نمی‌توانند همانند رنگ‌های تک جزئی مناسب باشند. رنگهای چند جزئی بسیار سریع‌تر خشک می‌شوند که این خود یک امتیاز و مزیت به شمار می‌آید. رنگ‌های نیم پلی استر، پلی اورتان دو جزئی و پلی استر سه جزئی همگی جزء رنگ‌های چند جزئی هستند.

مهمترین رنگ‌های قابل استفاده:

رنگ اپوکسی

دیرتر خشک می‌شود و رقیق شدن این رنگ با تینر بسیار سریع است.
روغن جلا
این رنگ شفاف است و با تینر روغن ترکیب می‌شود.
نیم پلی استر
این رنگ دارای دو نوع براق و مات است و به سرعت خشک می‌شود.
پلی استر
این رنگ چند جزئی است و حالت ژله‌ای دارد. نسبت به رنگ نیم پلی استر سرعت خشک شدن آن پایین است.
کیلر
کیلر جزء رنگ‌های تک جزئی است که با تینر رقیق می‌شود و به براقیت سطح چوب کمک می‌کند.

خدمات رنگ کاری مبل

از جمله خدماتی که برای رنگ کاری مبلمان می‌توان در نظر گرفت شامل رنگ‌کاری سرویس خواب، رنگ‌کاری مبل استیل، نقاشی مبلمان استیل و سلطنتی هستند. این نکته را در نظر بگیرید که با نداشتن ابزار مخصوص و همچنین نداشتن تخصص قطعاً نتیجه پایانی کار، نتیجه مناسبی نخواهد بود. حتی اگر از خدمات رنگ‌کاری نتوانید به نحو احسن استفاده کنید، به صورت سرخود وارد عمل نشوید که هزینه‌های ترمیم خود به مراتب بالاتر است.

سخن پایانی

ما در مورد رنگ کاری مبلمان با شما صحبت کرده‌ایم. در حال حاضر این پروسه رنگ‌کاری به دلیل مزایای خاص خود مورد استقبال جمع کثیری از مردم قرار گرفته است. تنها با رنگ‌کاری انواع مبل می‌توان از خرید مجدد این وسیله بسیار کاربردی صرف نظر کرد. در نظر داشته باشید که هرچقدر تبحر و مهارت بیشتری را برای اینکار بتوان اعمال کرد، نتیجه پایانی کار بسیار قابل قبول‌تر خواهد بود. در غیر این صورت تنها باید به اتلاف هزینه و زمان برای رنگ‌کاری بیندیشید. همیشه کیفیت حرف اول را می‌زند، استفاده از رنگ‌های مناسب و مرغوب با یک فرد ماهر و کاربلد می‌تواند به اقتصادی بودن این روش به بهترین شکل ممکن کمک کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *